Neusiedler See

Neusiedler See je najväcsie stepné jazero V Európe. Aj ked nieje hlboké, z roka na rok pritahuje coraz viac plachtárov a surferov. Ziadne iné z rakúskych jazier neposkytuje taký dobrý vietor do plachiet a tolko vela slnka. O poveternostných podmienkach na jazere sa vsak mozes stále informovat na nasej stránke.

Koli nízkej hladine vody má jazero svoje typické zakalenie a sfarbenie, ktoré vsak vobec neodrádza vody a slnkachtivých návsteníkov od kúpania sa, relaxovania a sportovania. Koli vysokému obsahu soli vo vode jazera a neustálemu prúdeniu vody neprekázajú plachtárom ziadne riasy a vodné rastliny.

Breh jazera tvorí 5 km dlhá trstinová plán, ktorá zaberá az 60% vodnej hladiny. Práve v nej nachádza mnozstvo rozmanitej zveri svoj zivotný priestor, ktorý tak v zime ako aj lete nesmie byt narusený.

Rozvoj vodných sportov podporuje aj nasa krajinská vláda, co sa coskoro odrazí vo výstavbe signalizacného zariadenia pre plachetnice a surferov. Tzv. Xenonblitzlicht podporí bezpecnost sportujúcich ci relaxujúcich návstevníkov pro roznych sútazných podujatiach, konajúcich sa na jazere. Nakolko je znacná cast jazera chráneným územím, plavba na motorových clnoch je zakázaná. Výnimku tvoria záchranné a pracovné clny ako aj pretekárske regaty.